بازاریابی محتوا (Content Marketing) – شما علاوه بر مطالعه مقاله بازاریابی محتوا می توانید در زمینه های تخصصی دیجیتال مارکتینگ مانند بازاریابی اینترنتی ، نتورک مارکتینگ ، ایمیل مارکتینگ و غیره نیز از طریق این سایت دیجیتال مارکتیگ مطلع گردید.

لطفا جهت استفاده از خدمات بازاریابی محتوای تیم ما

 ارتباط با ما
 

را پر نمایید.


بازاریابی محتوا (Content Marketing)  چیست؟

"بازاریابی محتوا یا کانتنت مارکتینگ"  عبارتست از تولید محتوای سایت با شرایطی که این محتواها بتوانند در وهله اول طبق استاندارد های موتور های جستجوی جهان مانند گوگل (Google.com) و نیز بینگ (Bing.com) تولید گردد تا هر چه سریعتر و با بهره وری بهتر سایت را به صدر موتور های جستجو جانمایی نماید و در وهله دوم نیز محتوا ها باید به گونه ای تولید گردند که علاوه بر راهنمایی و روشن کردند اذهان مخاطبین، مزیت های رقابتی محصول شما را به صورت واضح معرفی و خوانندگان محتوا را نسبت به استفاده از خدمات یا کالاهای شما ترغیب نمایند. 

ارتباط بازاریابی محتوا (کانتنت مارکتینگ) با بازاریابی اینترنتی (آنلاین مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین)

تمامی اجزاء مختلف بازاریابی اینترنتی حاوی محتوا هستند و مدیریت این محتواها چه از نگاه متنی چه تصویری یا رنگی یا آمیختگی با صوت و تصویر یا رنگ های خاص (شارپ و یا های لایت) در کل فضاهای بازاریابی اینترنتی شامل وب سایت، شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها ، فیلم ، تصاویر، پیامک یا همان SMS زیر مجموعه ای از بازاریابی محتواست. آنلاین مارکتینگ (بازاریابی اینترنتی) به شما دستور می دهد که در تمام این فضاها از نگاه مخاطب به نیاز او توجه نموده و سلیقه و پسند او را مورد توجه قرار دهید.

اجزاء بازاریابی محتوا (Content Marketing)

بازاریابی محتوا دارای اجزاء زیادی است که ذکر تمام آنها از مجال این مقاله و این سایت نیز حتی خارج است. حتی اگر اعلام کنیم که همه روزه به تعداد تخصصی این اجزاء اضافه میگردد چیز گزافه ای نگفته ایم . اما تلاش داریم تادر حدّ توان خود و حوصله شما به شکل خلاصه به ذکر چند نمونه از آنها بپردازیم:

  • بازاریابی محتوا و محتوای تخصصی (Expert Content)

گوگل از اوایل سال 2016 مبحثی را تحت عنوان محتواهای مبتنی بر خبرگی (Expert Content) را مطرح نموده است و بر این اساس چندین استاندارد را برای محتوا در نظر گرفته است. (در مقالات بعدی به تفصیل این استانداردها را برخواهیم شمرد)

  • بازاریابی محتوا و مبانی ادبیات و نگارش

دومین شرط بازاریابی محتوا چشم نوازی و جذب مخاطب است. به کررات در سطح اینترنت به مقالاتی ارزشمند و تخصصی در زمینه اینکه محتوا می تواند به عنوان سلطان بی چون و چرای سئو قلمداد شود (کسب اطلاعات تخصصی تر در این لینک: The Content is king) بر میخوریم اما در تمامی این مقالات تخصصی اولین شرط سلطنت این سلطان را جذابیت و چشم نوازی و توجه به زیبایی نگاری بر شمرده اند.

  • بازاریابی محتوا و مدیای ارزشمند و قابل دانلود

مدیریت زمان امروز در دستان مخاطبین است نه ما ارائه کنندگان صفحات وب و اکثر این مخاطبین ترجیح میدهند که مطالب را در شرایط زمانی و مکانی و اجرایی مورد پسند خود استفاده نمایند. لذا از نظر بازاریابی محتوا امکان دانلود کردن مدیاها اولین شرط جذابیت محتواهاست. از طرفی امکان دانلود احتمال این مضوع را که این فایل در سایر فضاهای مختلف اینترنت به اشتراک گذاشته و تبلیغ مجدد وب سایت و تجارت شما باشد افزایش خواهد داد.     

 

مراجع و مواخذ:

 

لطفا جهت استفاده از خدمات بازاریابی محتوای تیم ما

 ارتباط با ما
را پر نمایید.