جهت کسب اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه وظایف یک شرکت بازاریابی (به انگلیسی Marketing Company), اصول و قوائد مدیریت بازاریابی (به انگلیسی Marketing Management) , معرفی روزانه یه کتاب بازاریابی (به انگلیسی Book Marketing) , سوشال مارکتینگ (به انگلیسی Social marketing) و سایر دانسته های مرتبط با رشته تخصصی بازاریابی و فروش حتما مطالب موجود در وب سایت آموزش رایگان marketing digital plan را مطالعه فرمایید.

 

سوشال مارکتینگ  - سوشیال مارکتینگ - Social Marketing

تیم دیجیتال مارکتینگ آماده ارائه کلیه خدمات بخش سوشال مارکتینگ که بعضی آن را به اشتباه سوشیال مارکتینگ می نامند می باشد؛ در صورتی که پیش تر تصمیم به استفاده از این خدمات گرفته اید هم اکنون

 ارتباط با ما
را تکمیل فرمایید .

 

و نیز در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات دقیقتری دارید، ما در ادامه به توضیح کامل سوشال مارکتینگ خواهیم پرداخت.

سوشال مارکتینگ و ارتباط آن با بازاریابی اینترنتی

سوشال مارکتینگ(Social Marketing) مهمترین و عظیم ترین بخش بازاریابی اینترنتی(Internet Marketing) است! زیرا در این صنعت شما به صورت رایگان و 24 ساعته و نیز به شکل مدیریت شده با فضای ارتباطی اجتماعی سر و کار دارید. این فضا صرفا برای لذت بردن مخاطب از لحظه لحظه های حضور در آن آماده شده و مهمتر از آن اینکه در این فضا شما امکان کانتکت مارکتینگ (بازاریابی بانک های اطلاعاتی:  Contact Marketing) را جهت دعوت رسمی از مخاطبین پیشین خود به اکانت تجاری خود را دارید.
شبکه های اجتماعی حتی امکانات ویژه بازاریابی اینترنتی را نیز دارند. یعنی در برخی از شبکه های اجتماعی معتبر، شما امکان پرداخت وجه در ازای معرفی اکانت رسمی خود به سایرین را نیز دارید و این یعنی بازاریابی رسمی و قانونی اینترنتی!

سوشال مارکتینگ ( سوشیال مارکتینگ ) یا بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 
این مطلب را حتما مطالعه کنید : بهینه سازی جایگاه موتور های جستجو ( سئو ) 


تقریباٌ تمام سیاست های بخش دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) سازمان شما ارتباط مستقیمی با وجود وب سایت شما دارد. اما در صورتی که وب سایت ندارید نیز نگران نباشید!! زیرا یک سوشال ( شبکه اجتماعی ) استاندارد می تواند به تنهایی برای شما بدون وب سایت نیز به امر بازاریابی بپردازد. 

هر سوشال ( شبکه اجتماعی ) مشابه یک فروشگاه کامل در اینترنت است و میتواند اهداف بازاریابی دیجیتالی شما را فراهم آورد.

 شبکه های اجتماعی پر کاربر جهان را  در قسمت فهرست شبکه های پر بازدید جهان عرضه کرده ایم و به شما پیشنهاد میدهیم پس از اتمام این مقاله آن را هم مطالعه بفرمایید  البته قبل از شروع مطالعه به موارد مهمی در زمینه بازاریابی از راه شبکه های اجتماعی و یا همان SMM اشاره خواهیم کرد؛ از این که همچنان همراه ما هستید متشکریم :

سوشال مارکتیگ و بازاریابی مستقل از سایت اما مرتبط !!!

اغلب سوشال مارکتینگ به تنهایی و بدون وب گاه، بازاریابی اینترنتی میکنند ؛

البته این به این مفهوم نیست که تمامی بازدید کنندگان شبکه های اجتماعی شما به محض مشاهده تصویر محصول شما شماره حساب را دریافت کرده و مبلغ مورد نظر را به حسابتان منتقل و پس از آن کالا را دریافت خواهند کرد!
زیرا اولین معیار خرید مخاطبین (بالاخص در ایران) اعتماد سازی است و این اعتماد سازی نیازمند یک سری عوامل می باشد که وب سایت نیز جزئی از آنهاست.

لذا با مطالعه دقیقتر این فرایند فروش به این نتیجه خواهیم رسید که در واقع مخاطب از میان پست های موجود در شبکه اجتماعی شما تصمیم به خرید گرفته اند اما پس از تصمیم به خرید ، به وب سایت شما مراجعه و پس از اطمینان از صحّت وجود محصول یا خدمات واقعی در آن اقدام به خرید خواهند نمود و در نهایت وب سایت نیز یکی از شروط نهایی تحقق فرایند فروش در سوشال مارکتینگ است و بهر صورت شما به یک سازمان فروش و یا روابط عمومی متصل به سوشال خود احتیاج خواهید داشت.

سوشال مارکتینگ و راهکارهای ارتباطی

این سازمان فروش شامل پل های ارتباطی مانند برنامه های ارتباطی اینترنتی رایگان مانند واتزاپ (whatsapp) ، وایبر (Viber)، تلگرام (Telegram) و غیره جهت ارتباط رایگان و علاوه بر آنها  خطی با شماره ی ثابت جهت ارتباطات سنتی زمان پیگیری پس از خرید می باشد.

سوشال مارکتینگ و خرید 24 ساعته

لحظه ای خود را جای افراد مقابل تصور کنید.

مطمئنا هرگز تمایل به دریافت یک شماره تلفن همراه یا حساب ناشناس که محل قرارگیری آن در این عالم  مجهول است و می بایست مبلغی به آن واریز کنید را نخواهید داشت.
همچنین هیچ کس انتظار ندارد که در هر موقع از ساعات روز تلفن ثابت خود را پاسخگو باشید اما در هر صورت شماره تلفن همراه بحث دیگری است!

اغلب افراد میخواهند محصول خریداری شده را در هر موقعی با آسانترین راه دریافت و بتوانند با شخص فروشنده مستقیما" ارتباط برقرار کنند .

در نتیجه شماره همراه با تلفن ثابت و پل های ارتباطی رایگان میتواند مکملی برای شبکه اجتماعی باشند .

مطالعه ادامه این مطلب را بخش دوم آن از دست ندهید.

 

 

هم اکنون برای سفارش خدمات سوشال مارکتینگ توسط تیم ما مشخصات مربوطه را موجود در لینک ذیل

 ارتباط با ما
تکمیل نمایید.

منابع و مواخذ:

   شبکه اجتماعی                   تعریف شبکه های اجتماعی
 بازاریابی اینترنتی        بازاریابی اینترنتی چیست – از بیتوته 

     Social Marketing   What is Social Marketing?   by Nedra Kline Weinreich
     Social Network     The Social Network From Wikipedia, the free encyclopedia
     Viber    Viber FAQ
     Whatsapp   How do I verify my number in WhatsApp?
     Telegram   Telegram FAQ

 

 

لطفا به اشتراک بگذارید .