کنترل رقبا در اینترنت (به انگلیسی competitors analysis ) – شما در سایت دیجیتال مارکتینگ  با مباحث تخصصی حوزه بازاریابی اینترنتی (Internet marketing) شامل: بهینه سازی موتور جستجو یا همان سئو SEO (Search Engine Optimization) - بازاریابی توسط موتور های جستجو SEM (Search Engine Marketing)تبلیغات در موتور های جستجو SEA (Search Engine Advertising)بهینه سازی شبکه های اجتماعی یا همان SMO (Social Media Optimization)بازاریابی شبکه های اجتماعی یا سوشال مارکتینگ SMM (Social Media Marketing)مدیریت صحیح صفحات نتایج موتور های جستجو SERP (Search Engine Results Page)مدیریت اعتبار موتور جستجو SERM (Search Engine Reputation Management)   
آشنا می شوید. لطفا با ما همراه باشید

کنترل رقبا در اینترنت - competitors analysis

مدیران موفق می دانند که در میدان رقابت بازار امروز نمی توان بدون زیر نظر گرفتن تمام رفتار رقیب ، بر او چیره شده و گوی رقابت را از او ربود. در ذهن خود تصور کنید که شما یک دوربین فعال 24 ساعته در دفتر تمام رقبای خود داشته باشید. چه اطلاعاتی ارزشمندی از او بدست می آورید. پیش از اجرای هر برنامه او چه خواهید کرد؟
در محیط وب نیز ما توان آن را داریم که توسط سرویسها و برنامه ها و روباتهای استاندارد و جهانی تمامی اطلاعات رقبای شما را در اختیار شما قرار دهیم.
خلاصه شماری از این اطلاعات به شرح زیر است – این اطلاعات نهایتا یک ساعت پس از انجام از طریق ایمیل شما به اطلاع شما خواهد رسید:
  1. هر گونه تغییر یا ورود اطلاعات یا محتوای جدید در سایت رقیب شما
  2. هر گونه آگهی در سطح اینترنت از رقیب شما در هر سایت آگهی
  3. هر گونه اطلاعات یا تبلیغات یا کامنت یا کانتنت (محتوا) در سوشالها (شبکه های اجتماعی)

کنترل رقبا در اینترنت و ارتباط آن با بازاریابی اینترنتی

با هدف بازاریابی اینترنتی نیز این اطلاعات می تواند به جای بررسی رقبای شما ، به بررسی محصولات تولیدی شما نیز اختصاص یابد ؛ بدین معنا که شما می توانید به جای بررسی موارد یاد شده بالا به بررسی کلیه اطلاعات محصولات خود و نیز زیر شاخه های آن در سطح اینترنت نیز بپردازید.
منابع و مواخذ این اثر: