بازاریابی اجتماعی - ارزش یا معیار انتخاب چیست ؟


بازاریابی اجتماعی - ارزش  یا معیار انتخاب چیست ؟ شما در وب سایت ما با مطالبی از جمله کتاب بازاریابی ,  بازاریابی شبکه ای , شرکت بازاریابی , مدیریت بازاریابی  , سایت بازاریابی بازاریابی و فروش , بازاریابی بادران و .... آشنا می شوید. با ما همراه باشید. در ابتدا نگاهی داریم به مفهوم ارزش معیار انتخاب.

بازاریابی اجتماعی (social marketing) - ارزش، معیار انتخاب  


در بازار(Market) ، معمولا خریدار با کلکسیونی از کالا یا خدمات عرضه شده، روبرو شده که قادرند دلیل برآورده سازی  نیازهای مشخصی از وی را بازگو کنند. اکنون این سوال پیش می آید که او باید چطور در لابلای حجم بالای این محصولات یکی را برگزیند؟ جواب مناسب این است که برداشت وی نسبت به محصولات (Productsو خدمات (Servicesعرضه شده ارزشمند و ملاک گزینش نهایی و خرید (Buy) او خواهد بود. 

بازاریابی اجتماعی
بازاریابی اجتماعی محصولات (Productsو خدمات (Servicesعرضه شده ملاک گزینش                                                        نهایی و خرید (Buy) است.


ارزشمندی برای خریدار به معنای تفاوت بین ارزش حاصل شده از دستیابی و مصرف نمودن محصول و مخارجی که ضرورت دارد، وی در راه دستیابی به آن بپردازد. زمانی که متقاضی یا خریدار قصد تصمیم گیری داشته باشد که آیا از خدمات آژانس خدمات چاپ یا شرکت تبلیغاتی (Advertising company)و ... خاصی را به خدمت گیرد یا خیر؟ ، میزان وجه، کوشش و مخارج روحی را که باید در این مسیر به استفاده برساند تا به ارزشمندی های ویژه ای که به خیال خود به آنها دسترسی پیدا خواهد کردرا با هم قیاس می کند. جدای ازین مسائل، او ارزش همکاری با این موسسه را نسبت به موسسات دیگر فعال در این حیطه کاری با یکدیگر مقایسه می کند و سپس شرکتی  که ارزش و اعتبار افزون تری به وی ببخشد را گزینش می کند.

مقاله بازاریابی
     ( بازاریابی اجتماعی ) ملاک خریدار معمولا بهایی است که برای کالای مدنظر                                                   می پردازد.

 
اغلب خریدار ارزشمندی های محصول و مخارج  را با مقیاسی عینی و دقیق سنجش نمی کند. ملاک آن، تنها " ارزش متصور " نیست. یعنی بهایی که او برای کالای مدنظر می پردازد. موسسه دیگری به نام <پستال سرویس> اینگونه استدلال می آورد که تسهیلاتی را که سازمان به شکل پست پیشتاز (Express mail)در اختیار مشتریان قرار می دهد همانند تسهیلات سایر موسسات رقیب است، ولی وجوه  خیلی کمتری را دریافت میکند. اگر مبنا قضاوت بر سهم بازار درباره این دو شرکت بود، نوع قضاوت موجود موضوعی متفاوت تر از ادعاهای مدیر موسسه پستال سرویس قرار می گرفت.

مواخذ و مراجع:

درباره نویسنده

 روزبهانی
vote 1 vote 2 vote 3 vote 4 vote 5

نظرات

بدون نظر

ارسال نظر