بازاریابی اینترنتی با شبکه های اجتماعی و نگاهی بر عملکرد آنها


بازاریابی اینترنتی با شبکه های اجتماعی (به انگلیسی Social Networks) و نگاهی بر عملکرد آنها -در وب سایت دیجیتال مارکتینگ پلن با مقوله های متفاوت بازاریابی اینترنتی (به انگلیسی: Online Marketing) و برند سازی اینترنتی (به انگلیسی: Online branding) و بازایابی بیمه (به انگلیسی: insurance marketingو سئو سایت(به انگلیسی: SEO) و غیره آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.
 

بازاریابی اینترنتی با شبکه های اجتماعی - نحوه عملکرد شبکه های اجتماعی(Social Networks) :

بازاریابی اینترنتی با شبکه های اجتماعی

یکی از منابع تبلیغات دهانی(Mouth advertising)، شبکه‌های اجتماعیمی باشند.
این شبکه و بلاگ‌ها به مخاطبین خود اجازه ارسال مجدد نظرات درج شده توسط سایر مخاطبان در ارتباط با یک محصول تبلیغاتی را داده و با تکرار یک پیغام، افراد مرتبط با کاربر توانایی مشاهده آن را پیدا کرده و از این طریق آن پیام توسط اشخاص بیشتری مورد مطالعه قرار می گیرد.
بازاریابی اینترنتی با شبکه های اجتماعی
موسسه ها به وسیله سایت های اجتماعی قادر به همکاری و ارتباط با اشخاص می شوند.
 
بدلیل تکرر اطلاعات مرتبط با یک کالا ، افراد زیادی به سمت شرکت جذب می شوند. بوسیله سایت‌های اجتماعی(Social Sites)، موسسات توانایی همکاری و ایجاد ارتباط با دنبال‌ کنندگان شخصی را یافته که به تدریج این تعامل قادر به ایجاد احساس وفا داری در دنبال کنندگان و متقاضیان بالقوه می باشد.
همچنین، توسط گزینش شخصی  که باید در این سایت‌ها تعقیب شود، محصولات قدرت دستیابی به یک مخاطب هدف بسیار محدود را پیدا می کنند.
همچنین رسانه های اجتماعی(social media) می توانند مقدار گسترده ای از اطلاعات مرتبط با محصول و خدمات را که امکان علاقه مشتریان نسبت به آنها وجود دارد را  ارائه دهند. بوسیله  فناوری نوین" آنالیز مفهومی(Conceptual Analysis)"، بازاریابان قادرند فرکانس های خرید را، مانند محتوای اشتراک گذاری شده بوسیله اشخاص و پرسش های  ارسالی آنلاین را کشف نمایند. فهم این امواج و فرکانس های خرید، به گروه فروش کمک می کند تا کاربران بتوانند مقصد درستی را اتنخاب و بازاریابان بتوانند پویش‌‌های تبلیغات محور مربوطه خود را ایجاد نمایند. باید در استراتژی‌ بازاریابی(marketing strategy) سازمانها و در راستای همسان سازی رسانه های اجتماعی ،الگوی بازاریابی(Marketing plan Template) ایجاد شود.
 
بازاریابی اینترنتی با شبکه های اجتماعی
ایجاد الگوی بازاریابی در راستای همسان سازی رسانه های اجتماعی

بازاریابی اینترنتی با شبکه های اجتماعی - هر یک از الگوهای  بازاریابی مشتمل بر مراحل زیر می‌ باشند:

  • گزینش رسانه های اجتماعی بالقوه قابل استفاده

  • معین کردن یک برنامه مالی

  • معین کردن نوع ساختار سازمانی جهت مدیریت رسانه اجتماعی در بازار

  • انتخاب مخاطب مقصد

  • تبلیغ دستاوردها و خدمات

  • ارزیابی مقدار فعالیت

اکنون 76 درصد از موسسات تجاری ،از بازاریابی رسانه های اجتماعی بهره می برند. خرده فروشان تجاری ،بوسیله بازاریابی رسانه‌های اجتماعی ، میزان درآمد خود را 133 درصد افزایش داده اند.

منابع و مواخذ:


 
 

درباره نویسنده

 سامانه اکبری
vote 1 vote 2 vote 3 vote 4 vote 5

نظرات

بدون نظر

ارسال نظر