بازاریابی فروشگاه های اینترنتی - 5 راه برای افزایش فروش اینترنتی


بازاریابی فروشگاه های اینترنتی  5 راه برای افزایش فروش اینترنتی -در این وب سایت مطالبی از قبیل بازاریابی شبکه ای , شرکت بازاریابی , مدیریت بازاریابی , کتاب بازاریابی , سایت بازاریابی بازاریابی و فروش , بازاریابی بادران و ... را بررسی می کنیم با ما همراه باشید. بخش زیادی از عملیات فروش (Sale) شامل یافتن مشتری های جدید (New Customers) و همچنین نگهداری مشتریان قدیمی (Older clients) است. ما در اینجا روش هایی را برای افزایش فروش بیان می کنیم. 


بازاریابی فروشگاه های اینترنتی  - 5 راه آسان برای افزایش فروش اینترنتی :

بازاریابی فروشگاه های اینترنتی
               یافتن مشتریهای جدید و نگهداری از مشتریان قدیمی برای                    فروش بیشتر (more sale).
         

1 .عرضه کالاها با گستره فراوان قیمت(Great range of prices):


خریداران از مراجعه به فروشگاه آنلاین (Online shop)مقاصد گوناگونی دارند پس باید از هردو نوع محصولات گران‌قیمت و ارزان‌قیمت عرضه کرد تا قدرت پوشش طیف وسیع‌تری از مشتریان را داشت. از راه تعیین قیمت‌ قادرید تا سرگرمی های روانشناسی فراوانی را تدارک ببینید.


۲. پیشنهاد کالاهای ارزان‌قیمت (Cheap goods) جهت جذب اشخاص:


درصورتیکه همیشه با افرادی روبرو می‌شوید که کالای ارزان قیمتی را از سایت خریده و سپس آن را کنار می گذارند، باید مشتری‌ها را با قیمتی بسیار ارزان مجذوب سایت موردنظر نموده و بعد آنها را متقاعد کرده تا مقدار پول بیشتری را از فروشگاه آنلاین خرید نمایند، زیرا به اثبات‌ رسیده که بیشتر اشخاص در طول مدت خرید خود، امکانات بیشتری را نیز تهیه می‌کنند.

بازاریابی فروشگاه های اینترنتی

 مشتری با قیمت پایین جذب سایت فروش میشود.


۳. عرضه کالاهای مشتابه(Similar products):


معمولا  خریداران جهت گردش در سایت موردنظر زمان کافی نمی‌گذارند، به همین دلیل باید فروشگاه آنلاین را برای آنان گشته و امکانات موردنظر و مرتبط با  خریدهای پیشین آن‌ها است به آنها عرضه کنید. الگوی دیگری که توانایی استفاده از آنرا دارید، نمایش تسهیلاتی است که با خریدهای پیشین با موقعیت کنونی تطابق دارد. علاوه بر این‌ها می‌توانید تخفیف‌های خاص(Special Deals) جهت تهیه چند نمونه تسهیلات خاص معین کنید. 


۴. ارسال رایگان(Free Shipping) جهت خرید هایی بیش از مقادیر خاص: 


برای خرید بیشتر از انتظاری معین , موقعیت خاصی را درنظر بگیرید، اشخاص برای رساندن خود به مقادیر تعیین شده ،تلاش می کنند. این موقعیت خاص می‌تواند نقل و انتقالات بدون هزینه یا درصدی تخفیف باشد. میزان نرخ قیمت را باید با توجه به قیمت متوسط محصولات مشخص کرد. 

بازاریابی فروشگاه های اینترنتی

                                ارسال رایگان برای خرید بیش از انتظار 


۵. ارائه کوپن(Coupon):


بسیاری از فروشگاه‌ها حتی از نوع سابقه دار نیز بدین شیوه عمل کرده و کوپن‌هایی را تحویل اشخاص  می دهند که مدت زمان کارکرد آنها معادل تنها ۲ هفته می باشد، این شیوه مشوق افراد جهت بازگشت به فروشگاه آنلاین و خرید محصولات افزون تری می باشد.

مواخذ و مراجع:

درباره نویسنده

 روزبهانی
vote 1 vote 2 vote 3 vote 4 vote 5

نظرات

بدون نظر

ارسال نظر