بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و 21 قانون بنیادین آن


سئو سایت یا بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و 20 قانون اصلی و بنیادین آن. در این مقاله مهمترین نکته های سئو سایت را بر اساس مراجع بزرگ سئو سایت چون وبلاگ رسمی گوگل (https://blog.google) ارائه نموده ایم .....
در قسمت های پیشین ده قانون سئو را بیان کردیم . لطفا با ادامه آن همراه ما باشید
 

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و 20 قانون بنیادین آن
 

10-   سئو سایت و فراوانی یک H1 در کل سایت

شما حق ندارید از یک کلمه کلیدی بیش از دو بار در سایت استفاده کنید. این بدان معناست که سئو سایت میگوید شما موظف هستید کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی اصلی خود را پیدا کرده و پس از دو مقاله در وب سایتتان، در مورد آنها مقاله آماده کنید.
 

11-  سئو سایت و H3 تا H5

سر تیتر های ردیف 3 تا 5 ( H1 تا H5 ) را نیز جهت تقویت سئو سایت مشخص کنید؛ اچ ها سر تیتر های موضوعات هستند و حتما باید حاوی کلمه کلیدی شما یا موضوعات مرتبط با آن باشند! اچ ها را میتوان از آدرس Https://Googl.com/trends/ بدست آورید.
 

12-  سئو سایت و متای توضیحات (به انگلیسی Meta Description)

متای توضیحات یا متا دیسکریپشن (به انگلیسی Meta Description) را در تعداد حداکثر 156 کاراکتر (156 حرف الفبا به علاوه فاصله نه 156 کلمه) تعیین کنید تا موتور های جستجو بدانند زمان نمایش آدرس سئو سایت شما کدام قسمت از متن را در موتور جستجوی خود نمایش دهند.

 

13-  سئو سایت و تایتل سئو سایت (SEO title)

تایتل سئو سایت (SEO title) را مشخص کنید؛ میزان این تایتل نیز دارای طول مشخص است و باید از 35 کاراکتر بیشتر و از 65 کاراکتر کمتر باشد!

 

14-  سئو سایت و نحوه لینک داخلی (به انگلیسی Internal linking)

از نظر سئو بسیار خوشایند است که مخاطب چندین از صفحه شما را مطالعه نماید لذا شما باید کلمات کلیدی دوم و سوم سئو سایت خود را در داخل محتواهای متفاوت سایت به یکدیگر لینک داخلی (Internal linking) نمایید. دقت کنید که هرگز کلمات مشابه را به یکدیگر متصل نکنید زیرا امتیاز سئو سایت آنها کسر خواهد شد. در صورتی که دو متن مشابه وجود داشت و یا کلمات مشابه در آدرس آنها وجود داشت، آنها را نیز به یکدیگر با کلماتی چون (( قسمت اول مقاله )) و (( قسمت آخر مقاله)) متصل خواهیم کرد تا از امتیاز سئو سایت صفحات مشابه وب سایت ما چیزی کسر نگردد.

 

15-  سئو سایت و بزرگترین خطای نابخشودنی

هرگز هرگز هرگز هرگز کلمه کلیدی اول سئو سایت خود را (H1) داخل سایت به صفحه ای که همان صفحه در آن کلمه کلیدی است یا حتی در آدرس صفحه به عنوان کلمه های کلیدی دوم مشخص شده وصل نکنید.

 

16-  سئو سایت و نحوه لینک دهی (به انگلیسی LinkBuilding)

تمام لینک های داخل صفحه باید مستقیما به لینک واقعی (DoFollow) متصل باشد. هرگز سعی نکنید از مسیر های فرعی تلاش نمایید تا لینکی را به شکل غیر مستقیم یا غیر متصل (به انگلیسی NoFollow) عمل نمایید تا بهترین شرایط سئو سایت را اعمال نمایید.

 

17-  سئو سایت و ذکر مرجع محتوا

اگر می خواهید سئو سایت خود را با استحکام بیشتری ایجاد کنید، در انتهای متن حتماً حتماً حتماً سعی کنید حداقل 3 مرجع ارائه نمایید. معمولا سعی کنید معادل کلمات مهم خود در متن (که مسلماً آنها را بولد و ایتالیک نموده اید) داخل پرانتز یک معادل انگلیسی درج کنید و در نهایت آن کلمات را در گوگل جستجو از میان صفحات سه لینک اول گوگل نسبت به آنهایی که آن کلمه در آدرس (URL) آنها موجود است، به عنوان منبع به خود کلمه در میانه و نیز در انتهای متن خود لینک کنید. یعنی به عبارت دیگر هم در میانه متن روی به خود کلمه انگلیسی لینک داده و هم همان کلمه را کپی نموده و در انتهای متن نیز مجدداً همان کلمه را به همراه لینک خود کپی و به عنوان مرجع معرفی نمایید. سعی کنید تایتل آن صفحه را نیز در همین کلمه کلیدی انتهای متن ارائه کنید.

 

18-  سئو سایت و محتوای تخصصی اما روان

از نظر قوانین سئو سایت اگر مخاطب شما پس از ورود به سایت شما (پس از هر مدت زمانی) صفحه شما را ببندد، شما محتوای ارزشمندی نداشته اید، ولی اگر محتوای خود را تخصصی، علمی (مبتنی بر علم و نه تجربه و یا اعتقاد شخصی خود) و به زبان ساده (اصطلاحاً "چشم نواز") بیان کنید تا مخاطب از خواندن آن لذت برده و سایر متون سایت شما را نیز مطالعه نماید، توسط موتور های جستجو امتیاز مثبت بیشتری کسب نموده و ارتقاء بهتری پیدا خواهید نمود.

 

19-  سئو سایت و اشتراک گذاری متن

محتواهای خود را سریعاً در شبکه های اجتماعی خود اشتراک گذاری کنید؛ زیرا در صورتی که شخصی از طریق خبر خوان (RSS) مطلب شما را در سایت خود با تاریخی غیر واقعی و قدیمی تر از آن زمان منتشر نماید و کرولر های گوگل (به انگلیسی Web crawler) وب سایت آن شخص را پیش از شما جستجو نموده و مطلب را ثبت نمایند، سایت شما به عنوان سارق مطلب تعیین شده و امتیاز سئو سایت شما کسر خواهد شد.

 

20-  سئو سایت و تکثیر مطلب با هدف جذب مخاطب بیشتر

تلاش کنید تا سایر محیط های اینترنت مانند وبلاگ ها و فروم ها و سوشالهایی که متعلق به شما نیست نیز به اشتراک گذاشته شود تا از این راه ها بازدید بیشتری به سایت خود جلب نمایید. این را بیاد داشته باشیم که معیار اصلی و نهایی و بنیادین سئو سایت چیزی نیست جز میزان بازدید روزانه و نیز متوسط زمان و تعداد صفحات بازدید مخاطبین هر سایت!!!

 

21-  سئو سایت و توسعه محتوای به هم مرتبط

جهت تقویت سئو سایت خود محتواهای مرتبط با محتوای اصلی سایت را نیز در نظر گرفته و در زمینه های آن مطالب نیز محتوا تولید کنید. صرفاً محصول یا خدمات را هدف خود قرار ندهید. تلاش کنید تا بدانید که مخاطب اصلی شما در راستای استفاده از خدمات یا محصولات شما چه کلماتی را بیشتر جستجو نموده و شما نیز محتواهایی با مزمون همان کلمات کلیدی را تولید و در سایت خود قرار دهید.


 
منابع و مواخذ:

درباره نویسنده

 مدیر سایت
vote 1 vote 2 vote 3 vote 4 vote 5

نظرات

بدون نظر

ارسال نظر