آیا بازاریابی شبکه ای قادر است با خرده فروشی رقابت کند؟


مقالات موجود در وب سایت آموزشی رایگان marketing digital plan از سرفصل های فروش مستقیم (به انگلیسی Direct Selling) , بازاریابی شبکه ای (به انگلیسی network marketing) , بازاریابی چند سطحی(به انگلیسی Multi-level marketing) را برای کسب اطالاعات بیشتر مشاهده فرمایید.


آیا بازاریابی شبکه ای (network marketing) قادر است با خرده فروشی (retail) رقابت کند؟

سؤال: من در چندین شرکت بازاریابی شبکه ای با محصولات عالی و مناسب کار کرده ام. اگرچه قیمت محصولات بالاتر از محصولات مشابه در قفسه های فروشگاه بود. گاهی اوقات با خود فکر می کردم که محصولات من خیلی گران هستند، اما به نظر نمی رسید مشتریانم از این موضوع ناراضی باشند و اعتراضی داشته باشند. آیا محصولات بازاریابی شبکه ای به این دلیل بیش از حد گران هستند که بتوانند کارمزد های بزرگی ایجاد کنند؟
 
بازاریابی شبکه ای
(
کالایی که می گیرید ارزش پول داده شده را دارد ؟ قیمت گذاری در شرکت های معتبر بازاریابی شبکه ای چگونه انجام می پذیرد، باید تفاوت بین قیمت و ارزش را متوجه شد.)
 
جواب: سؤال واقعی که باید پاسخ دهید از این قرار است؟ "آیا کالایی که شما و مشتریان تان دریافت می کنید ارزش پول پرداخت شده را دارد؟" برای درک این موضوع که قیمت گذاری در شرکت های معتبر بازاریابی شبکه ای چگونه انجام می پذیرد، باید تفاوت اساسی بین قیمت(Price) و ارزش(Value) را متوجه شوید.
 
این مطلب را حتما بخوانید :  نظریات سه گانه سایمون چاون در مورد بازاریابی چند سطحی


امروزه مشتریان در دنیا نسبت به ارزش کالا هشیار تر شده اند.

آنها لباسی را خریداری می کنند که دارای پایین ترین قیمت باشد، اما دوست ندارند بعد از اینکه برای بار اول آنها را شستند، کوچک، بی رنگ یا تکه تکه شوند. آنها مکمل های غذایی ارزان می خواهند، اما انتظار دارند این مکمل ها موجب افزایش انرژی و سلامتی آنها شود. 

 

خلاصه مطلب:
مشتریان خواستار خریدی ارزشمند هستند. ما تمام گزینه هایی را که پایین ترین قیمت را داشتند امتحان کرده ایم. آنها گاهی اوقات خوب هستند و گاهی اوقات خوب نیستند. بنابراین جام مقدسی (Holy Grail) که توسط مشتریان دنبال می شود، تنها قیمت کالا نیست، بلکه ارزش واقعی کالا نیز هست.

 

 

بازاریابی شبکه ای

( واژه عمومی فروش بصورت ارزش دریافت شده می باشد.)
اگرچه ارزش می تواند زودگذر باشد.

با این وجود، ارزش واقعی را باید از دید تماشاگر که همان مشتری است نظاره کرد. ارزش نوعی قدرت دریافت است؛ بنابراین واژه عمومی فروش بصورت "ارزش دریافت شده(Perceived value)" می باشد. 
این موضوع کمی شبیه اصول فلسفی به نظر می رسد، اما تفاوت قابل توجهی بین قیمت های پایین و ارزش واقعی وجود دارد، خواه شما به محصولاتی که بطور مرتب در قفسه فروشگاه چیده شده اند علاقمند شوید یا محصولات از طریق بازاریابی شبکه ای به شما پیشنهاد شوند. 
لطفا ادامه این مطلب را در مقاله بعدی مطالعه فرمایید.

از همراهی شما متشکریم
 

 

منبع اصلی :
 


 
سایر منابع:
 

درباره نویسنده

 روزبهانی
vote 1 vote 2 vote 3 vote 4 vote 5

نظرات

بدون نظر

ارسال نظر