درس هایی از بازاریابی شبکه ای(بخش اول)


لطفا برای کسب اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه فروش مستقیم (به انگلیسی Direct Selling) , بازاریابی شبکه ای (به انگلیسی network marketing) , بازاریابی چند سطحی(به انگلیسی Multi-level marketing) از وب سایت آموزشی رایگان marketing digital plan استفاده فرمایید.

بازاریابی شبکه ای یا بازاریابی چند سطحی چیست؟

در این مقاله به صورت تخصصی در زمینه تجارت بازاریابی شبکه ای (network marketing) یا بازاریابی چند سطحی (multi level marketing مباحثی را مطرح خواهیم نمود . لطفا با ما همراه باشید.


 

بازاریابی

دیوید تتن (David Teten) و اسکات آلن (Scott Allen)

بازاریابی شبکه ای یکی از نمونه های کسب و کار در چند دهه اخیر است که سریعترین رشد و ترقی را داشته است. بین سالهای 1993 و 2003، درآمد کل فروش مستقیم سالانه حدود 7.1درصد رشد داشته است و به طرز چشمگیری بالاتر از رشد اقتصادی و مجموع خرده فروشی ها (retail sales)  بوده است.

بارزترین نمونه های شرکت های فروش مستقیم شامل شرکت اموی (Amway)، آوون (AVON)، مری کی (Mary kay)، نوسکین (Nuskin) و هربالیف (Herbalife) هستند که اخیرا به سهامی عام تبدیل شده اند. 
در سال 2003 مجموع فروش های فروش مستقیم ایالت متحده بیشتر از 29میلیون دلار محاسبه شده است که تقریبا  1درصد از مجموع مبلغ 3397 میلیارد دلار خرده فروشی (retail sales) ایالت متحده است. 

 

این مطلب را حتما بخوانید :  7 توصیه برای موفق شدن در بازایابی شبکه ای 1

 

چنین مدل کسب و کاری که به این نوع موفقیت دست یافته است،

احتمالا درس های در خود دارد تا افراد بتوانند از آن بیاموزند. این نوع از کسب و کار را به عنوان روشی از توزیع معرفی می کنیم که افراد براساس میزان فروش خود توسط افرادی که آنها را استخدام نموده اند دستمزد دریافت می کنند. بر اساس یک گزارش عنوان شده است که 20 درصد از افراد بزرگسال امریکایی درحال حاضر بعنوان توزیع کننده فروش مستقیم(فروش یک محصول یا خدمات به مصرف کننده بصورت فرد به فرد از یک مکان خرده فروشی ثابت)  فعالیت نموده اند.
بر اساس گزارشی در سال 2000، 55درصد از افراد بزرگسال امریکایی عنوان کرده اند که حداقل یک بار محصولات یا خدماتی را از توزیه کنندگان فروش مستقیم دریافت نموده اند.
تعداد قابل توجهی از بازاریابان شبکه ای(Network marketers) تجربیات منفی نسبت به این صنعت دارند. به همین دلیل است که 70درصد از افرادی که تا کنون به عنوان نماینده فروش مستقیم (direct selling representative) فعالیت می کردند، دیگر در این صنعت نیستند. 
اهداف این بخش این نیست که وارد چالش ها و مشکلات مدل بازاریابی شبکه ای شویم. در رابطه با این موضوع وب سایت های متعددی وجود دارد. 

 

 

بازاریابی

(در بازاریابی چند سطحی حرفه شما به عنوان کسب و کار شما است)

 

همه ما برای خودمان کار می کنیم

دیگر نیازی نیست تا "کارمند شرکت" باشیم. حرفه شما به عنوان کسب و کار شما است. فقط در بازاریابی چند سطحی است که این موضوع خود را نمایان می سازد.
یکی از موارد جذاب در این حرفه ورود بدون محدودیت به آن است که خود دارای خطراتی نیز می باشد. بیشتر افراد بدون داشتن مهارت های لازم برای موفقیت در کسب و کار وارد این صنعت می شوند. 
در ابتدا ما باید درس هایی از موفقیت شرکت های بازاریابی شبکه ای دیگر بیاموزیم. اخیرا با تعدادی از کارشناسان برتر این صنعت مصاحبه کرده ایم و هفت درسی که تمامی فروشندگان و بازاریابان حرفه ای (marketing professionals) با توجه به حرفه خود بکار می برند و خیلی مؤثر و کارآمد هستند را در بخش بعدی و ادامه این مطلب برایتان بازگو می نماییم.

از همراهیتان متشکریم.

 

منبع اصلی :


 

سایر منابع:

Retail Sales
Network Marketing
Multi-level marketing From Wikipedia, the free encyclopedia

What Marketing Professionals Do and What You Should Know About Career in Marketing


 

درباره نویسنده

 روزبهانی
vote 1 vote 2 vote 3 vote 4 vote 5

نظرات

بدون نظر

ارسال نظر