درس هایی از بازاریابی شبکه ای (بخش دوم)


لطفا برای کسب اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه فروش مستقیم (به انگلیسی Direct Selling) , بازاریابی شبکه ای (به انگلیسی network marketing) , بازاریابی چند سطحی(به انگلیسی Multi-level marketing) از وب سایت آموزشی رایگان marketing digital plan استفاده فرمایید.

بازاریابی شبکه ای و هفت درس کارآمد از بازاریابان حرفه ای 

هفت درسی که تمامی فروشندگان و بازاریابان حرفه ای (marketing professionals) با توجه به حرفه خود بکار می برند و خیلی مؤثر و کارآمد هستند را در ادامه بخش قبلی برایتان بازگو می نماییم.

 

بازاریابی
(شما نمی توانید محصول نامرغوب را از طریق ارتباطات برتر به فروش برسانید)


بر طبق گفته های جان میلتون فاگ، سردبیر نشریه نتورکینگ تایمز (Networking Times)، نویسنده کتاب بزرگترین بازاریاب شبکه ای در دنیا (The Greatest Networker in the World) و یکی از موفق ترین مدرسین بازاریابی شبکه ای(network marketing)، شما نمی توانید محصول نامرغوب را از طریق ارتباطات برتر به فروش برسانید، اما برای فروش محصول خود حداقل به ساختار ارتباطی کارآمدی (functional relationship) نیاز دارید. این موضوع در بازاریابی چند سطحی(multi level marketing) کاملا واضح و مشخص است. 

در مورد شبکه خود بصورت تحلیل گرانه فکر کنید

شائول گبی (Shaul Gabbay) در کتاب خود کاربرد سرمایه گذاری اجتماعی در ایجاد سرمایه مالی ، در رابطه با بازاریابی شبکه ای  اینگونه اظهار کرده است: سرمایه گذارانی (entrepreneurs) که دارای سریعترین رشد و ترقی هستند، ارتباطات ضعیفی در شبکه های فشرده دارند. 
 

    این مطلب را حتما بخوانید : چرا نتورک ترامپ و کیوساکی 1395

به عبارت دیگر، فروشندگان موفق، بازار بکر(untouched market) را پیدا می کنند و سپس برای بدست آوردن سهم بیشتر از آن بازار تلاش می کنند. اگر بازار بکراز لحاظ تراکم در سطح بالایی قرار داشته باشد، کار راحتر انجام می شود. همه افراد از این موضوع باخبر هستند. چرا؟ برای اینکه در این نوع شبکه ها اخباری که در مورد ارزش محصول یا خدمات شما باشد به سرعت پخش می شود. این قاعده در بازاریابی شبکه ای  کاملا مشهود است. این موضوع برای دیگر کسب و کار ها نیز صدق می کند. 

 
بازاریابی
(فروشندگان موفق، بازار بکر را پیدا می کنند و سپس برای بدست آوردن سهم بیشتر از آن بازار تلاش می کنند. )

 

برای محصول خود یک انجمن ایجاد کنید

یکی از بزرگترین ابهاماتی که در رابطه با کسب و کار نرم افزاری وجود دارد این است که بیشتر شرکت های نرم افزار نه تنها برای گسترش روابط برون مرزی خود از کشورهای خارجی کالا دریافت می کنند، بلکه تعداد زیادی از آنها پشتیبانی از مشتریان خود را به خود مشتریان واگذار می کنند! نرم افزار ارزانترین شیوه برای بهترین تولیدکنندگان در پشتیبانی از محصولاتشان محسوب می شود. شرکت های بازاریابی چند سطحی،  برای فروش، حمایت، دنبال کردن و استخدام تنها به انجمن های خودشان وابسته هستند.

لطفا ادامه این مطلب را مقاله بعدی با همین عنوان مطالعه نمایید.
 

منبع اصلی :

سایر منابع :
 

دانلود

download.png

درباره نویسنده

 روزبهانی
vote 1 vote 2 vote 3 vote 4 vote 5

نظرات

بدون نظر

ارسال نظر