درس هایی از بازاریابی شبکه ای (بخش سوم)


به جهت کسب اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه فروش مستقیم (به انگلیسی Direct Selling) , بازاریابی شبکه ای (به انگلیسی network marketing) , بازاریابی چند سطحی(به انگلیسی Multi-level marketing) لطفا از وب سایت آموزشی رایگان marketing digital plan استفاده نمایید.

بازاریابی شبکه ای و نکات ارزشمند از بازاریابان حرفه ای 

در ادامه صحبت هایمان پیرامون هفت درسی که تمامی فروشندگان و بازاریابان حرفه ای (marketing professionals) با توجه به حرفه خود بکار می برند در مقاله اول و دوم در این مطلب و بخش سوم از آن نیز از نکات مؤثر و کارآمد در بازاریابی شبکه ای , خواهیم گفت با ما همراه باشید.

 

برای سرمایه گذاری وام بگیرید

در سال 2002، 79.9درصد از فروشندگان مستقیم، زنان بودند. 56درصد از آنها تنها بخشی از تحصیلات دانشگاهی، فنی و حرفه ای و یا دوره راهنمایی را گذرانده بودند. این نیروهای فروش خیلی متفاوت از نیروهای فروش شرکت های قدیمی در آمریکا به نظر می رسند که بیشترشان مرد و با تحصیلات دانشگاهی بودند. این نیروهای فروش مستقیم (Direct selling)شبیه به مشتریان شان به نظر می رسند. افراد می توانند به هنگام فروش در انجمن های خودشان، فروشندگان کارآمدی باشند، زیرا فرهنگ و سلیقه ها مشترکی ، بستری برای ایجاد ارتباطات قوی ایجاد می کند.

ابتدا ارتباط ایجاد کنید

طبق گفته فاگ (Fogg)" بازاریابان اینترنتی (Internet marketers) و بازاریابان شبکه ای(network marketers)، بیماری مشترکی را به اشتراک می گذارند." یکی از جنبه های درخشان بازاریابی شبکه ای این است که افراد می توانند برای تسهیل فروش محصولات شان از ارتباطات شخصی استفاده کنند.
 

 این مطالب را حتما بخوانید :  چرا نتورک ترامپ و کیوساکی 1395  ,  انتخاب یک فرصت در فروش مستقیم


موفقیت در بازاریابی شبکه ای حاکی از این است که بیشتر افراد براحتی ارتباطات متعددی ایجاد می کنند: دوستان انها، مشتریان شان هستند و بالعکس. با کمی دقت شما هم می توانید چنین کاری را انجام دهید. 

 

بازاریابی

(شما با تعداد زیادی از افراد ارتباط برقرار می کنید. ممکن است بعضی از آنها مشتری شما شوند و بعضی ها نشوند)

هر شخص مشتری نیست

یکی از اشتباهاتی که بعضی بازاریابان شبکه ای (network marketers)، بعضی فروشندگان و بازاریابان مرتکب می شوند این است که فکر می کنند هر فردی که با او ملاقات می کنند مشتری محسوب می شود. این عمل در بازاریابی شبکه ای  به عنوان "قانون سه قدم "(Three Foot Rule) معروف است که می گوید هر فردی که سه قدم از شما فاصله دارد، مشتری قلمداد می شود. اما بازاریابان شبکه ای برتر (top network marketers) این کار را انجام نمی دهند. مکس اشتینگارت (Max Steingart)، خالق دوره آموزشی "کسب موفقیت آنلاین" برای بازاریابان شبکه ای اظهار داشته است که موضوع فقط زمان فروش نیست،بلکه چگونگی آن نیز مهم است. شما با تعداد زیادی از افراد ارتباط برقرار می کنید. ممکن است بعضی از آنها مشتری شما شوند و بعضی ها نشوند. او می گوید، "هیچ چهارچوب زمانی برای تشخیص آن وجود ندارد. در زمان مناسب شما متوجه خواهید شد."
بازاریابی
(  شبکه های آنلاین برای فروش سریعتر و راحتر افراد حرفه ای  )

از شبکه های آنلاین (online) استفاده کنید

صنعت بازاریابی شبکه ای(network marketing industry) برای داشتن شبکه های آنلاین کارآمد مناسب هستند. اشتینگارت (Steingart) به افراد یاد می دهد که چگونه "بازار صمیمی(warm market) خود را با استفاده از شبکه های آنلاین در دنیا راه اندازی کنند. او اظهار می دارد زمانیکه برای شروع مذاکره در رابطه به پیوستن افراد به شبکه توزیع( distribution network) خودش برای آنها پیغام می فرستاد، 50 درصد از آنها به او پاسخ مثبت می دادند. 
افراد حرفه ای برای فروش سریعتر و راحتر از شبکه های آنلاین (network online)استفاده می کنند. 

سپاس فراوان از همراهی شما عزیزان.

 

منبع اصلی:

 
سایر منابع :
 

درباره نویسنده

 روزبهانی
vote 1 vote 2 vote 3 vote 4 vote 5

نظرات

بدون نظر

ارسال نظر